«Լիվերպուլի» աջ պաշտպան Տրենտ Ալեքսանդր-Առնոլդը պետք է այս ամառ միանա Մադրիդի «Ռեալին», քանի որ նման հնարավորություն հազվադեպ է ընձեռվում։ Այս մասին գրում է The Times-ի լրագրող Մարտին Սեմյուելը։
Բրիտանացի շատ ֆուտբոլիստներ երբեք չեն ստանում նման առաջարկ, և Ալեքսանդր-Առնոլդը պետք է օգտվի դրանից՝ հասկանալու, թե որքան բարձր կարող է հասնել իր կարիերայում։ Նա, հավանաբար, իրեն չի ների, եթե չփորձի։
«Ռեալի» պատմությունը լի է նման օրինակներով։ Կրիշտիանու Ռոնալդուի, Գարեթ Բեյլի և Ջուդ Բելինգհեմի տրանսֆերները ցույց են տալիս, որ այս ակումբի առաջարկները հազվադեպ են մերժվում։
Ալեքսանդր-Առնոլդը կարող է լքել «Լիվերպուլը» որպես ազատ գործակալ՝ թողնելով տպավորիչ ժառանգություն։ Նրա 64 գոլային փոխանցումները Պրեմիեր լիգայում պաշտպանի համար ռեկորդային ցուցանիշ են, իսկ ստեղծած գոլային պահերի քանակով նրան գերազանցում է միայն Քևին Դե Բրույնեն։
«Լիվերպուլն» արդեն սկսել է փնտրել նրա փոխարինողին՝ դիտարկելով այնպիսի խաղացողների, ինչպիսիք են Ջերեմի Ֆրիմպոնգը, Սերժինյո Դեստը և Լութշերել Գեերտրույդան։ Սակայն թիմն ունի նաև սեփական տաղանդը՝ Քոնոր Բրեդլին, ով արժանի է իրեն ընձեռված հնարավորությունը օգտագործելու։
Ընդհանուր առմամբ, Ալեքսանդր-Առնոլդի տեղափոխությունը «Ռեալ» նոր մարտահրավեր կլինի նրա համար և հնարավորություն՝ հասնելու իր կարիերայի առավելագույն բարձրունքներին։ Եթե նա ցանկանա տեսնել, թե որտեղ է իր կարողությունների սահմանը, ապա Մադրիդն ամենալավ վայրը կլինի դրա համար։